Didim Sıhhi Tesisat

Didim Sıhhi Tesisat

Bir evin sıhhi tesisat sistemi, karmaşık su şebekesi boruları, drenaj boruları, havalandırma boruları ve daha fazlasıdır. Sıhhi tesisat karmaşık ve bir evde tamir veya kurulum için en pahalı sistemlerden biri olduğundan, sistemin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

 

Bir sıhhi tesisat sisteminin temellerini anlamak, ortaya çıkan problem türlerini daha iyi anlamanıza ya da bir tadilatı veya yeni bir ev planlıyorsanız, uygun şekilde çalışacak ve tesisat kodlarını geçirecek bir sistem tasarlamanıza yardımcı olur.

 

Büyük tesisat işleri için planlama ile ilgili olarak: Uygun şekilde tasarlanmış bir sistem, çeşitli musluklara, armatürlere ve su kullanan cihazlara suyu verimli bir şekilde dağıtır ve atık suları tıkanmadan temizler. İkincisi, size para kazandırabilir. Akıllıca planlama yaparak, genellikle banyoların, mutfakların veya çamaşırhanelerin yerlerinin birbirine yakın yerleştirilmesiyle sistemdeki parçaları paylaşabilmeleri için genel tesisat maliyetini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

 

Birkaç farklı sistem bir evin tesisatını oluşturur. Tatlı su, evden ya da bir kuyucuktan gelen su temin boruları yoluyla bir eve gönderilir ve daha sonra lavabolara, tuvaletlere, çamaşırhanelere, küvetlere ve ilgili armatürlere dağıtılır. Drenaj-atık-havalandırma sistemi, kullanılmış suyu ve atıkları kanalizasyonlara veya fosseptiklere taşır. Doğal gaz tesisatı bu yakıtı gaz yakan ocaklara, fırınlara, su ısıtıcılarına ve çamaşır kurutma makinelerine teslim eder.

 

Su Tesisat Sistemi

Bir evin su tesisat sistemi, caddeden evinize kadar olan suları belediye sularına yönlendirir; burada su, musluklar, duşlar, tuvaletler, küvetler ve su ısıtıcısı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi cihazlara su dağıtmak üzere bir araya gelir.

 

Bu dağıtım ve dağıtım için ekipman, esasen bir su boruları, bağlantı parçaları, servis vanaları ve musluk sistemidir. Bu borular ve diğer bağlantı parçaları genellikle plastik, bakır veya galvanizli demirden yapılır. Borular çap olarak 1/2 inç ila 4 inç arasında değişir.

 

Tahliye-Havalandırma Sistemi

Bir evin en göz alıcı kısımlarından biri olmamasına rağmen, tahliye-atık-havalandırma (DWV) sistemi en önemli olanlardan biridir. Sistemin drenaj atık kısmının işi, atık su ve kanalizasyon, küvet, duş, tuvalet ve bulaşık makineleri ve çamaşır makineleri gibi su kullanan cihazlardan atık su taşımak ve bu atıkları fosseptik veya kamu kanalizasyonuna teslim etmektir.

 

Havalandırma sistemi – çoğu ev sahibi için genellikle daha az bilinen sıhhi tesisatın bir kısmı – atık su borularına bağlıdır ve işi kanalizasyon gazlarını havalandırmak ve böylece evde birikmemeleridir. Havalandırma sistemi ayrıca drenaj borularının uygun drenaj için doğru basıncı muhafaza etmesine yardımcı olur.

 

Tahliye sisteminin boruları genellikle duvarların dışında, zeminlerin altında ve tavan arasında gizlidir. Ancak sistem işini düzgün bir şekilde çalışmayı bıraktığında büyük sorun olur. Tıkanmış drenler, bir tahliye sisteminde ortaya çıkan en yaygın problemler arasındadır.

 

Mutfak Lavabo Sıhhi Tesisat 

Bu bölümü okuyorsanız,

1) Mutfağınızdaki borular ya da kanalizasyonla ilgili problemler yaşıyorsanız ya da

2) Bir mutfak tadilat projesini düşünürseniz (ya da ortasındaysanız) zemin ve duvarlardaki borularla uğraşıyorsunuz.

Bu tür sorunların her ikisinde de, mutfak üzerine odaklanarak sıhhi tesisatın planlanmasına, kurulumuna ve bakımına baktığımız yerde yardım bulacaksınız.

Çoğu mutfak, musluklara sıcak ve soğuk su tedarik hatları içeren oldukça basit bir tesisat kurulumuna sahiptir; Lavabo (veya lavabo) için atık hattı; ve bir gaz aralığına sahip mutfaklar için bir gaz besleme borusu. Birçok mutfak da bulaşık makinesi,  buz makinesi ve / veya anında sıcak su için kancaları vardır, ancak bunlar genellikle lavabonun tesisatına bağlanır.

 

Banyo Sıhhi Tesisat Sistemi

Lavabolar, duşlar, küvetler ve tuvaletler — banyolar tamamen sıhhi tesisatla ilgilidir. Banyodaki sıhhi tesisat, bu armatürlerin hepsinden su dağıtımını bertaraf etmek ve bertaraf edilmesini, düzenli, sızdırmaz bir şekilde organize etmelidir.

Bir banyonun sıhhi tesisat ihtiyaçlarını karşılamak için iki sıhhi tesisat sistemi gereklidir: su temini ve tahliye atıkları.

Su tesisatı, lavabolara, küvetlere, tuvalete ve duşa sıcak ve soğuk su sağlar. Bu sistem belediye arzından veya başka bir tatlı su kaynağından kaynaklanır, sayaçtan geçer ve eve teslim edilir. Su ısıtıcısında, soğuk su taşıyan ve diğeri su ısıtıcısından sıcak su sağlayan diğer hatlara kadar iki sıraya ayrılır.

 

Drenaj-atık-havalandırma sistemi armatürlerden atık suyu toplar ve tuvaletlerdeki atıkları toplar ve kanalizasyona ya da septik sisteme gönderir. Lavabo, küvet, duş ve tuvaletlerin her birinin yanında, havalandırma boruları egzoz kanalizasyon gazlarını yukarı ve dışa doğru dağıtır ve hava basıncı sağlar, böylece atıklar serbestçe akabilir.

 

Didim Su Tesisatı

Su bir konut meydana getirilirken onu oluşturacak temel taşlardan birisidir. Su kullanım

Didim Kalorifer Tesisatı

Üç farklı kalorifer sistemi uygulaması vardır. Bunlar; Bakır boru hat kalori

Didim Sıhhi Tesisat

Bir evin sıhhi tesisat sistemi, karmaşık su şebekesi boruları, drenaj boruları, havaland

Didim Hidrofor Tamirat Ve Montajı

Sizlere hidroforun tanımını yapacak olur isek eğer; Gelen basıncı düşü

Öne Çıkarılanlar

Didim Kalorifer Tesisatı

Üç farklı kalorifer sistemi uygulaması vardır. Bunlar; Bakır boru hat kalori

Didim Güneş Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi sistemleri güneşin sağladığı ısıyı doğrudan kullanır ve evinizi

Didim Hidrofor Tamirat Ve Montajı

Sizlere hidroforun tanımını yapacak olur isek eğer; Gelen basıncı düşü

Yorumlar