Didim Güneş Enerji Sistemleri

Didim Güneş Enerji Sistemleri

Güneş enerjisi sistemleri güneşin sağladığı ısıyı doğrudan kullanır ve evinizin içine taşır.Komple ısıtma ve güneş enerjisi teknolojisi tek elden gelmektedir. Tüm komponentler birbirileriyle mükemmel bir uyum içerisindedir. Güneş enerjisi sistemleri, güneş enerjisini ısıya dönüştüren düzlemsel kolektörler, ısınan suyu saklayan depo ve bu iki bölüm arasındaki bağlantıyı sağlayan yalıtılmış borular, pompa ve kontrol üniteleri gibi sistemi tamamlayan unsurlardan oluşmaktadır. Güneş enerjisi sistemleri yardımıyla hem cüzdanınızı rahatlatabilir, hem de çevreye karşı duyduğunuz sorumluluğu yerine getirebilirsiniz. Çünkü güneş enerjisi sistemleri dünyada kaynağı sınırlı olan ve giderek pahalılaşan petrol, petrol türevleri ve doğalgaz gibi fosil yakıtlar kullanmaz, insan kaynaklı iklimsel felaketlere yol açan CO2 gazı gibi zararlı madde salınımına sebep olmaz; güneşten aracısız yararlanır.

 

Yeni bir ısıtma veya sıcak su sistemine yatırım yapan herkes bir güneş enerji sistemini de planlarına dahil etmelidir. Güneş enerjisiyle sadece kullanma suyu ısıtması ya da güneş enerjisiyle hem kullanma suyu ısıtması hem de mahal ısıtması desteği çözümleri sunar. Böylece enerji tüketimi düşer ve aylık enerji masrafları için ödemeniz gereken fatura azalır. Yurdumuzdaki enerji ihtiyacının önemli bir bölümü binaların ısıtmasında veya sıcak su üretimi için kullanılmaktadır. Fakat eskimiş ve verimsiz sistemler nedeniyle enerjinin büyük bir bölümü bacadan ziyan olmakta veya binadan çevreye geçmektedir. Enerji tasarrufu sağlayan inşaat malzemeleri ve mimari düzenlemeler bu tüketimi bariz olarak düşürebilmekle birlikte enerjinin üretildiği noktadan tüketildiği noktaya kadar en verimli şekilde aktarılıp kullanılmasını sağlayan güneş enerjisi sistemleri uygulanması en kolay ve pratik sistemlerdir. Örneğin önemli bir tasarruf potansiyeli kullanma suyu ısıtmasında elde edilebilir. Ülkemizin bulunduğu kuşakta güneş kolektörleri bir sıcak su deposuyla birlikte kullanıldığında özellikle yaz aylarında şofben veya kazan yerine önemli bir alternatif teşkil etmektedir.

 

Günümüzde, ülkemizde ve dünyada kullanılan enerjinin büyük bölümü sonlu yani günü geldiğinde tükenecek olan fosil yakıtlardan sağlanmaktadır. Oysa güneş enerjisi sistemleri Türkiye’nin bulunduğu iklim kuşağı için ideal bir ısınma ve su ısıtma çözümüdür. Enerji giderlerinizin her yıl arttığını görüyorsanız bu çözümle elinize altın bir fırsat geçti demektir. Sıcak su kullanımı için her yıl % 60’a kadar daha az enerji masrafınız olabilir. 

 

Ayrıca mevcut konut ısıtma sisteminizin enerji verimliliğine katkı sağlayıp ısınma giderlerinizi de düşürebilirsiniz. Müstakil evler için de idealdir. Mevcut evinize kalite ve değer katmak için veya yeni kuracağınız evinizi en iyi sıcak su çözümüyle donatmak için güneş enerjisi sistemlerinden yararlanın. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun çözümlerimiz mevcuttur. Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen en yeni teknolojili güneş enerjisi sistemlerimizin kalitesinden fazlasıyla memnun kalacaksınız.

Didim Petek Temizleme

Uzun yıllar kullanılan peteklerin ve kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardı

Didim Kalorifer Tesisatı

Üç farklı kalorifer sistemi uygulaması vardır. Bunlar; Bakır boru hat kalori

Didim Hidrofor Tamirat Ve Montajı

Sizlere hidroforun tanımını yapacak olur isek eğer; Gelen basıncı düşü

Didim Sıhhi Tesisat

Bir evin sıhhi tesisat sistemi, karmaşık su şebekesi boruları, drenaj boruları, havaland

Öne Çıkarılanlar

Didim Hidrofor Tamirat Ve Montajı

Sizlere hidroforun tanımını yapacak olur isek eğer; Gelen basıncı düşü

Didim Petek Temizleme

Uzun yıllar kullanılan peteklerin ve kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardı

Didim Montaj & Tamirat İşleri

Tesisat hizmetlerimizin bir kısmı aşağıdaki gibidir;

Yorumlar